İnsanın temel ihtiyacı olan su, aynı zamanda insanlığın varoluşundan bugüne kadar en büyük sorun olmuştur. Su olmadan bir hayat henüz mümkün değil. 

Medeniyetlerin en büyük savaşı da su için olmuştur. Yerleşim yerleri seçilirken akarsu kenarları en büyük tercih sebebi olmuş. Göller, dereler için insanlar birbirini öldürmüşler.

Günümüzde dünya nüfusunun hızlı artması ve mevcut kaynakların düzensiz kullanılması ile su kıtlığı daha da artmıştır. Gelişen teknoloji ve sanayi sayesinde Jeoloji-Jeofizik adlı bilim dalları ortaya çıkmıştır. Yer altındaki kaynakları inceleyen bu bilim sayesinde dünyanın su ihtiyacına bir çözüm bulunmaya çalışılıyor.

Sanayi sektörünün sondaj kolu da bu sayede doğmuş oldu. Yer altındaki suları yeryüzüne çıkarıp kullanılabilir hale getiren sondaj işlemi başta sanayi olmak üzere birçok alanda başvurulan yöntemdir.

Sondaj işlemi yapılacak alanda uzman ekibimiz tarafından zemin etüdü çalışması yapılır. Açılacak kuyunun verimi bu etüt ile tahmin edilir. Bu doğrultuda müşteriye daha sağlıklı bir biçimde yardımcı olunur.

Sondaj suyu nerelerde kullanılır 

Tarla ve Tarım Arazileri

Fabrikalar

Evler

Yurtlar

Siteler

İnşaat

Oto Yıkamacılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir